Gals Surfiklubi

Toimetaja sammas


Järgmiste sõnade autor tuli Tallinnasse Ukrainast 1978-l aastal, kus viibib ka praegu, mis ei sega tal regulaarselt külastada oma lemmikut, kuigi osaliselt reostatud Taavria rannikut.


Surfiklubi Gals Harku Ilmselt tuleb öelda, et Aasovi merega tutvumise päevast 1951 aastal, kui ma tundsin selle võimsat haaravat jõudu, ei ole ma seda kunagi maha jätnud. Ma kasvasin seal, ja kogu elu ma tundsin Aasovi õhust puudust. Igal aastal ma külastasin Aasovi merd ja hõrgutsesin murelist ja arbuusidest, mida ma ausalt öeldes õudselt armastan. Aasovi meri on meri, mida Jumal lõi spetsiaalselt surfamiseks. Esimest korda tõin Aasovi rannikule feodoosia "Mustangi" 1980 juunis, millega reisisin Molochnaja jõe suust Aasovi mereni. Ja seitse aastat hiljem olen läbinud Aasovi periimetri Windglideriga.


Surfiklubi Gals Harku Tallinnas toimus 1980 aastal Olümpia regatt, kus Fred Osterman demonstreeris uut klassi: "Windglider". Ja sellest aastast, kui mälu ei vea alt, algas selle riista tootmine. "Windglider" oli ka 1985 aastal Tallinnas toimunud Maailma Meistrivõistluste võistlusklass. Muuseas, Moskva olümpiaad 1980 aastal oli ameerikaste poolt boikoteeritud (Afganistaani okupatsiooni tõttu), ja Kremli juhid eirasid vastuseks Los-Angelesi olümpiaadi 1984 aastal, aga leppides hiljem ära, peeti 1986 aastal regatt, kus esimest korda demonstreeriti "Akvata-370". Sellel aastal võttis Lembit Tikkerpuu aluse "Akvata-305"-lt, mille peal ka mul õnnestus teha oma sandwichi laud.


Surfiklubi Gals Harku "Vigri" hakkati tootma 1988 aastal. Laud tuli välja õudselt raske – jõi vett nii, et teise hooaja lõppuks muutus see juba 25-kiloseks.


Aleksandr Dubrovski – MTÜ GALS juhatuse esimees e-mail: